Hamilton hibázott, Rosberg indul az élről

rosberg

Nico Rosberg szerezte meg a pole pozíciót a Brit Nagydíjra, bajnoki riválisa, Lewis Hamilton csak a hatodik lett.

Az időmérő edzés során többször eleredt az eső és a Q3-ban az első köröket az utolsó szektorban eleredő eső befolyásolta, azonban slick abroncsokon először Hamilton állt az élre.

Az időmérő edzés utolsó másodperceire a körülmények drámai módon javultak, így a pilóták újból próbálkoztak, Hamilton az utolsó körét megszakította, mivel arra panaszkodott, a pálya túlságosan csúszik, ő visszavett, a riválisok azonban nem és ez okozta a brit pilóta vesztét, aki végül visszacsúszott a sorrendben.

Rosberg pole pozíciós ideje 1.6 másodperccel volt gyorsabb, mint a második helyezett Sebastian Vettelé, aki az eső miatt csak az edzés végén ment a pályára.

Jenson Button a harmadik helyen zárt utolsó körének köszönhetően és megelőzte a Force India pilótáját, Nico Hülkenberget, a német pilóta rövid ideig az élen állt, hiszen ő volt az első, aki a második körök sorozatában javítani tudott.

Kevin Magnussen az ötödik lett, utolsó olyan pilótaként, aki az edzés végén tudott javítani, a dán pilóta mögött Lewis Hamilton végzett.

Sergio Perez, Daniel Ricciardo, Daniil Kvyat és Jean-Eric Vergne visszacsúsztak. Perez korábban a harmadik helyen állt, ám végül a hetedik lett.

Romain Grosjean volt a leggyorsabb, azok közül akik a Q2-ben búcsúztak, a francia pilóta a 11. helyen zárt.

A nagy meglepetés azonban az időmérő edzés második etapjában a Marussia volt. Az etap elején intermediate abroncsok kerültek elő, majd slick abroncsokra váltott a mezőny.

Miután mindkét Marussia továbbjutott a Q1-ből, Jules Bianchi és Max Chilton 2010 óta a csapat legjobb időmérő edzését teljesítette, a 12. és 13. helyen zártak.

Esteban Gutierrez a 14. lett, miután a Brooklands kanyar kijáratánál elhagyta a pályát a Saubernél és a Luffield kanyar kijáratánál lévő kavicságyba csúszott, majd a falnak csapódott.

A mexikói pilóta mögött végző Pastor Maldonadót arra utasították az etap végén, hogy motorprobléma miatt állítsa le autóját. Adrian Sutil a 16. lett, aki ugyan a Q2-be jutott, de részt venni az etapon nem tudott, mert a Q1 végén a kavicságyba csúszott.

A Ferrari és a Williams pilótái lettek a Q1 áldozatai, Valtteri Bottas, Felipe Massa, Fernando Alonso és Kimi Räikkönen is kiesett.

A Q1 elején mindenki intermediate abroncsokat használt, de a körülmények javulása után a négy pilóta nem tudott elég jó kört összerakni, miután a közepes keverékű Pirellikre váltottak.

Bottas és Massa, akik a legkésőbb kereket cserélők között voltak, a 17. és 18. helyen zártak a sárga zászlók és az esőzés miatt.

Alonso a 19. helyen zárt, miután autójával a Brooklands kanyarnál megpördült leggyorsabb körében.

Csapattársa, Kimi Räikkönen a 20. lett, csak a Caterham két pilótáját, Marcus Ericssont és Kamui Kobayashit tudta megelőzni.

Egyik Caterham pilóta sem tudott gyors kört teljesíteni a slick abroncson, Kobayashi egy kört ugyan teljesített a közepes keveréken, de autójával problémák akadtak, Ericsson pedig többször elhagyta a pályát.

A versenybírák az edzés után még kivizsgálják Pastor Maldonado és Sergio Perez esetét, a Q2-ben a két pilóta feltartotta egymást.

A szezon kilencedik versenye, a Brit Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 13 órakor veszi kezdetét Silverstone-ban.