Hamilton nyerte a Maláj Nagydíjat

Lewis Hamilton életet lehelve 2014-es szezonjába domináns győzelmet aratott a Maláj Nagydíjon.

2008 világbajnoka a szezonnyitó Ausztrál Nagydíj feladása után kényelmes előnyel nyert a sepangi pályán csapattársa, Nico Rosberg előtt. Második helyezésével Rosberg megtartotta első helyét a bajnoki pontversenyben.

A német pilóta honfitársát, Sebastian Vettelt megelőzte a rajtnál és az első kör harmadik kanyarjában sikerrel visszaverte a két Red Bull támadását.

A futam elején a hátsó abroncsok tapadására panaszkodó Rosberg nem tudta tartani a lépést Hamiltonnal, aki 17 másodperces előnnyel pályafutása 23. győzelmét szerezte meg.

Rosberg mögött 7.2 másodperces hátránnyal Vettel végzett, aki első világbajnoki pontjait szerezte az ausztrál kiesés után.

Az első néhány kanyarban a két Red Bull kerék-kerék elleni harcot vívott, végül Vettelt megelőzte Ricciardo a kettes kanyar külső ívén. Rosberg a hármas kanyarnál hibázott, melynek köszönhetően a tavalyi év világbajnoka rövid ideig visszavette a harmadik helyet, de Ricciardo megtartotta pozícióját és Vettel véglegesen csak a negyedik körben tudott előzni.

Az első kerékcsere után Ricciardo újabb harcba került. A Red Bull pilótája a ferraris Fernando Alonsóval vívott az egyes, kettes és hármas kanyarban.

De ez a harc végül értelmetlennek bizonyult, Ricciardo következő kerékcseréje során a szerelők hibáztak, a bal első abroncsot rosszul tették fel, ezt a pilóta észlelte és még a boxutcában megállt, hogy a szerelők vissza tudják tolni garázsa elé. Ricciardo folytatni tudta a versenyt, de a célegyenesben az első vezetőszárnnyal akadt probléma, amelynek rögzítése a 14-es kanyarnál kilazult. Ezt követően nem sokkal az ausztrál pilóta fel is adta a versenyt.

Ricciardo szerencsétlenségének köszönhetően Alonso és Nico Hülkenberg között bontakozott ki küzdelem, melynek végén a spanyol pilóta megszerezte a negyedik helyet.

Hülkenberg Force Indiájával egy szokatlan két kerékcserés stratégiát követett, így került a Ferrari elé, de végül Alonso ki tudta használni azt, hogy autóján frissebb abroncsok voltak a futam végén.

Jenson Button a rajtrács 10. helyéről indulva a hatodik lett, megelőzve a Williams párosát, Felipe Massát és Valtteri Bottast.

Button csapattársa, Kevin Magnussen az öt másodperces stop-go büntetést követően fel tudott zárkózni. A dán pilóta Kimi Räikkönen autójával ért össze, melynek következtében a Ferrari jobb hátsó defektet kapott. Magnussen végül a kilencedik lett, míg a Formula-1 legfiatalabb pontszerzője, Daniil Kvyat ismét az első tízben zárt a Toro Rossóval.

Räikkönen a 12. helyen végzett Romain Grosjean sokat javult Lotusa mögött.
A szezon harmadik versenye, a Bahreini Nagydíj április 6-án kerül megrendezésre Szahírban.