Hamilton nyerte a második edzést

lewis

A világbajnokságban élen álló Lewis Hamilton érte el a legjobb köridőt a Japán Nagydíj második szabadedzésén Suzukában.

Hamilton 1:35.078-as eredménye 0.240 másodperccel volt jobb, mint mercedeses csapattársáé, Nico Rosberggé a lágyabb keverékű abroncson.

Egyik Mercedes pilóta sem tudott tiszta kört futni, Hamilton autójának hátulja a második Degner kanyar kijáratánál indult meg, míg Rosberg a Casio Triangle kanyarban többször állóra fékezte abroncsát.

Valtteri Bottas lett a harmadik a Williamsszel, de több, mint egy másodperc hátrányba került, Jenson Button a negyedik és leggyorsabb nem Mercedes erőforrást használó pilótaként Vettel az ötödik lett.

A Ferrari a hatodik és hetedik helyen végzett Kimi Räikkönen, Fernando Alonso sorrendben, míg Kevin Magnussen a nyolcadik lett a McLarennel és némi műfüvet szedett fel, amikor a Spoon kanyart szélesen vette.

Daniil Kvyat a kilencedik lett a Toro Rossóval, az első tízbe még Daniel Ricciardo fért be, annak ellenére, hogy az edzés elején balesetet szenvedett.

Ricciardo furcsa hibát vétett gyors körének elején; az ausztrál pilóta a felvezető körének utolsó kanyarját teljesített, de az RB10 oldalra indult és amint kigyorsított az autó a gumifalba csúszott, megsérült ezzel az autó bal eleje. Az edzést rövid időre piros zászlóval megszakították, így a pályabírók biztonságosan el tudták távolítani a sérült autót.

Ricciardo korábbi csapattársa, Jean-Eric Vergne, aki az első szabadedzést kihagyta, műszaki probléma miatt megállt a pályán, de végül újra pályára tudott gurulni és a 11. helyen zárt. Az edzés utolsó három percében Vergne ismét leparkolt a pályán, amikor autója a Spoon kanyarnál leállt. Vergne második leállásakor ismét előkerült a piros zászló és ezt követően az edzést már nem indították újra.

A 12. helyen Nico Hülkenberg zárt Romain Grosjean, Felipe Massa és Sergio Perez előtt. A mexikói pilóta az első egy órában nem gurult pályára, mert a Force India az autó sebességváltóját javította.

Pastor Maldonado a 16. helyen végzett, de a szombati időmérő edzés után tízhelyes rajtbüntetést kap motorcsere miatt.

Adrian Sutil sauberes csapattársa, Esteban Gutierrez előtt zárt. A mexikói pilótának is nehézségei akadtak az edzés során a Spoon kanyar bejáratánál. A C33-assal Gutierrez a falnak csapódott és megsérült autója.

Marcus Ericsson a 19. lett, megelőzve a Marussia párosát Jules Bianchit és Max Chiltont.

Kamui Kobayashinak nehéz edzése volt. Miután az első gyakorlást Roberto Merhi szerepeltetése miatt kihagyta, a helyi kedvenc elveszítette uralmát a kettes kanyar bejáratánál Caterhamje felett és bár korrigálni tudott, de a gumifalba csapódott tíz perccel az edzés megkezdése után.

A Japán Nagydíj harmadik szabadedzése helyi idő szerint 11 órakor kezdődik.