Hamilton szerezte meg a pole pozíciót

Lewis Hamilton szerezte meg a pole pozíciót a vasárnapi Maláj Nagydíjra az eső miatt elcsúsztatott időmérő edzésen.

50 perces várakozás után a pálya az esőgumik számára volt alkalmas, Hamilton gyors köre, 1:59.431 elég volt a pole pozíció megszerzéséhez. Előnye azonban nagyon kicsi volt, csak 55 ezredmásodperccel előzte meg a Red Bull pilótáját, Sebastian Vettelt.

Nico Rosberg rossz sebességet mutatva a negyedik helyen állt, de az utolsó pillanatban sikerült a harmadik helyen végeznie.

Fernando Alonso a negyedik lett, habár a spanyol pilóta csak szerencsével tudott a Q3-ba kerülni, miután a második szakaszban a Scuderia Toro Rosso pilótájával, Daniil Kvyattal ütközött. A spanyol pilóta Ferrariján a bal első felfüggesztés sérült meg, így csak nehezen tudott visszatérni a boxba.

Az orosz pilóta a lassú balos kanyarnál ért Alonso mellé, de a spanyol elfordult és ütközött Kvyattal. Az esetet a versenybíróság az edzés után vizsgálja.

Daniel Ricciardo az ötödik lett megelőzve Kimi Räikkönent, a hetedik helyen Nico Hülkenberg végzett.

A német pilóta mögött Kevin Magnussen zárt, aki a Q3-at intermediate abroncsokon kezdte, de esőgumikra váltott, a nyolcadik helyet szerezte meg, míg csapattársa, Jenson Button maradt az átmeneti abroncsokon és a Q3 leglassabbjaként a 10. lett.

A Scuderia Toro Rosso pilótája, Jean-Eric Vergne jutott még az első tízbe, végül a kilencedik lett.

A Williams párosa, Felipe Massa és Valtteri Bottas a Q2 áldozata lett.

A legjobb köridőt ebben a szakaszban mindenki a Pirelli esőgumijain érte el, a Williams FW36 azonban szenvedett az alacsony tapadás miatt a kigyorsításoknál. A két pilóta végül a 13. és 14. helyen végzett.

Vergne intenzív harcot vívott a Q3-ba kerülésért és az utolsó pillanatban szorította hátra a 11. helyre csapattársát, Kvyatot.

A Sauber pilótája, Esteban Gutierrez a 12. helyen végzett a Williams párosa előtt, a Lotus pilótája, Romain Grosjean az utolsó körben megpördült és csak a 16. helyen végzett, miután az idei évben először sikerült a Q2-be jutnia.

Pastor Maldonado nem tudta követni csapattársát az időmérő edzés második etapjába, a Q1-ben búcsúzók közül a leggyorsabb volt és 0.385 másodperccel maradt el a továbbjutást érő helytől.

A Q1-ben a Sauber pilótája, Adrian Sutil, a Marussia párosa, Jules Bianchi és Max Chilton, valamint a Caterham két pilótája, Kamui Kobayashi és Marcus Ericsson búcsúzott.

Az edzés Ericsson számára korábban véget ért. A hármas kanyar kijáratánál, a nedves rázóköveken a svéd pilóta elveszítette uralmát autója felett és a gumifalnak csapódott, majd visszacsúszott a pályára. Az első etap végét piros zászlóval zárták.

A 2014-es szezon második versenye a Maláj Nagydíj helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét. Az időeltolódás miatt a futamot a televízió 10 órakor közvetíti, de fontos megemlíteni, hogy az éjszaka folyamán az órákat egy órával hajnali kettőről háromra kell állítani.