Hamilton volt a leggyorsabb a pénteki második szabadedzésen

Lewis Hamilton a katasztrofális délelőtti szabadedzés után az első helyen végzett az Ausztrál Nagydíj második gyakorlásán.

2008 világbajnoka az első szabadedzésen a második körben megállt a pályán egy szenzor kalibrációs problémája miatt, így a délelőtt folyamán nem tudott gyors kört teljesíteni.

Hamilton volt az élpilóták közül az egyik utolsó, aki az új Pirelli lágy keverékén gyors kört futott a második szabadedzésen, a gyakorlás második feléig várt ezzel.

A remek utolsó szektornak köszönhetően sikerült csapattársa, Nico Rosberg elé kerülnie és 0.157 másodperccel előzte meg a németet.

Senki más nem tudta megközelíteni Rosberget, aki kora délután a Pirelli közepes keverékével teljesítette a leggyorsabb kört.

Úgy tűnt, a Mercedes pilótája megtarthatja első pozícióját, miután sikerült jobb eredményt elérnie a Red Bullt kormányzó Daniel Ricciardónál, aki a lágy keveréket használta, azonban Hamilton javítani tudott eredményén.

A ferraris Fernando Alonso volt a közepes keveréken Rosberg legközelebbi ellenfele, aki végül a harmadik helyen végzett fél másodperces hátrányban Hamilton mögött.

Miközben a spanyol nem tudott a Mercedesszel harcba szállni egy teljes körön, ő volt a leggyorsabb az Albert Park első szektorában.

Sebastian Vettel bíztató első napot zárt a Red Bullal, a negyedik helyen végzett, annak ellenére, hogy az edzés elején az egyes kanyarnál elhagyta a pályát. A német pilóta háromnegyed másodperc hátránnyal lett negyedik, míg csapattársa, Ricciardo a hatodik helyen zárt, 0.157 másodperccel elmaradva Vettel idejétől.

A két Red Bull közé az Ausztrál Nagydíjat korábban háromszor megnyerő Jenson Button került, aki a második szektorban a leggyorsabb volt, de alulkormányzottság miatt szenvedett.

Kimi Räikkönen a hetedik lett, habár edzését sebességváltó probléma akadályozta, amikor rajtgyakorlatra készült.

A Williams legjobb pilótája Valtteri Bottas lett, a nyolcadik helyen zárt 1.3 másodperces hátránnyal.

Az edzés során több pilóta is elhagyta a pályát, Kevin Magnussen huplira hajtott, miután szélesen vette a 12-es kanyar kijáratát és Jean-Eric Vergne is meglátogatta a kavicságyat, amikor a hármas kanyart levágta. A Sauber pilótája, Esteban Gutierrez a kettes kanyarnál hagyta el a pályát, miközben Vettelnek próbált helyet hagyni.

Az edzés végén Nico Hülkenberg hátsó fékei blokkoltak a kilences kanyarnál és a kavicságyba pördült. Majdnem ezzel párhuzamosan Romain Grosjean a hatos kanyarnál szántotta fel Lotusával a kavicságyat, miután féktávon autójának hátulja megcsúszott.

Csak 19 pilóta teljesített gyors kört, Kamui Kobayashi Caterhamje nem tudott kihajtani a pályára, miután délelőtt üzemanyag-rendszer probléma lépett fel.

Csapattársa, Marcus Ericsson legalább a pályán volt, de hidraulikus probléma adódott az installációs körben, így vissza kellett térnie a boxba, ezt követően már ki sem tudott hajtani.

A Lotus pilótája, Pastor Maldonado elhagyta ugyan a garázst, de a boxutcát már nem, valószínűleg ERS probléma lépett fel, melyet a csapat már nem tudott időben megjavítani. A Lotus számára katasztrofális nap volt, miután délelőtt nem tudtak gyors kört teljesíteni délután Grosjean a második leglassabb pilóta volt.

Az Ausztrál Nagydíj harmadik szabadedzése helyi idő szerint szombaton 14 órakor veszi kezdetét.