Hamilton volt a leggyorsabb az időmérő edzésen

Lewis Hamilton az idei évben negyedik pole pozícióját szerezte azt követően, hogy a Spanyol Nagydíj időmérő edzésén az élen végzett.

Az első két etap során Hamilton csapattársa, Nico Rosberg volt a leggyorsabb, de a végén, amikor számított, a Q3-ban a brit pilóta 0.168 másodperces előnnyel szerezte meg a pole pozíciót.

A Mercedes dominanciája miatt a mezőny többi tagja csak a harmadik helyért küzdhetett, melyet végül a Red Bull pilótája, Daniel Ricciardo szerzett meg egy másodperces hátránnyal az első helyezett Hamilton mögött.

Valtteri Bottas a negyedik lett a Williamsszel, kényelmes előnnyel végzett Romain Grosjean előtt, aki folytatta jó szereplését a Lotus E22-vel, idei legjobb eredményét, az ötödik pozíciót elérve.

A két Ferrari hasonló sebességgel haladt, a hatodik és hetedik helyen zártak Kimi Räikkönen, Fernando Alonso sorrendben.

Jenson Button a nyolcadik lett Felipe Massa előtt. A brazil pilóta úgy tűnt, erősebb teljesítményt tud nyújtani, de a Q3-ban rossz kört teljesített.

Sebastian Vettel a 10. helyen végzett, habár a Q3-ban nem tudott gyors kört menni, mert a kör elején a Red Bull megállt alatta, rövid időre piros zászlóval meg is szakították az edzést.

Nico Hülkenberg volt a leggyorsabb pilóta azok közül, akik lemaradtak az első tíz helyről. A Q3-ba jutó pozíciótól az utolsó pillanatban Bottas ütötte el, bár csak néhány tizedmásodperccel volt lassabb a tizedik helyen végző Fernando Alonsónál a Q2-ben.

A másik Force India Sergio Perez alatt a 13. lett Daniil Kvyat és Esteban Gutierrez előtt.

Mögöttük Kevin Magnusen a 15. lett, annak ellenére, hogy a Q2-ben nem ment gyors kört motorprobléma miatt.

A 16. Jean-Eric Vergne szintén nem ment ki a pályáról, de a mezőny végéről lesz kénytelen nekivágni a versenynek, mivel a péntek délutáni szabadedzésen levált autójáról a kerék, ezt a versenybírák tíz helyes rajtbüntetéssel jutalmazták.

Adrian Sutil, aki a Sauberrel problémára panaszkodott a Q1-ben búcsúzott. Az utolsó pillanatokban csúszott vissza a 17. helyre a német pilóta, amikor Button a közepes keverékű Pirellit tette fel azért, hogy a kiesőzónából elkerüljön.

Max Chilton a 18. lett, megelőzve csapattársát, Jules Bianchit. Marcus Ericsson jobb munkát végzett csapattársánál és így Kamui Kobayashi elé kerülhetett.

Pastor Maldonado az utolsó helyen zárt, balesete miatt gyors kört nem tudott teljesíteni. A venezuelai pilóta autójának hátulja a hármas kanyar kijáratánál csúszott meg a Q1-ben, keresztbe állt és a falnak csapódott, hét percre az edzést meg is kellett szakítani.

A Spanyol Nagydíj vasárnap 14 órakor veszi kezdetét a barcelonai pályán.