Hamilton zárta az élen az időmérő edzést

A Mercedes pilótája, Lewis Hamilton harmadik pole pozícióját szerezte a 2014-es szezonban, miután a Kínai Nagydíj időmérő edzésén a leggyorsabbnak bizonyult.

Az időmérő edzést esős időben rendezték, így a mezőny nagy része előbb az esős pályára alkalmas abroncsokat használta, majd intermediate abroncsokra váltottak. A Q3-ban Hamilton volt a leggyorsabb első köre után, majd közel fél másodpercet javítva második próbálkozására megerősítette pozícióját.

Hamilton Formula-1-es pályafutás 34. pole pozícióját szerezte, így megdöntötte Jim Clark brit rekordját és már csak Michael Schumacher (68), Ayrton Senna (65) és Sebastian Vettel (45) áll előtte az örökranglistán.

A Red Bull pilótája, Daniel Ricciardo szerezte meg a második rajtpozíciót, hat tizedmásodperccel volt lassabb Hamiltonnál az utolsó kísérletekor.

Az ausztrál pilóta az idei évben harmadszor bizonyult jobbnak időmérő edzésen csapattársánál, Sebastian Vettelnél, aki a mai edzést a harmadik helyen zárta a Mercedes másik pilótája, Nico Rosberg előtt.

Rosberg úgy tűnt, veszélyes lehet Hamiltonra a pole pozícióért folyó harcban, ám a hajtűkanyarnál hibázott, elhagyta a pályát és így nem tudott időeredményén javítani. A német pilóta utolsó körében az utolsó kanyarnál pördült meg, így a negyedik helynél előrébb nem tudott kerülni.

A ferraris Fernando Alonso az ötödik helyen zárt, az időmérő edzés során az első hely megszerzésére nem volt esélye, a Williams párosa, Felipe Massa és Valtteri Bottas a hatodik és hetedik helyen végeztek.

A Force India pilótája, Nico Hülkenberg a nyolcadik lett a Toro Rossót kormányzó Jean-Eric Vergne előtt.

2014-ben a Lotus először jutott a Q3-ba, azonban Romain Grosjean az első tíz közül a leglassabbnak bizonyult.

A ferraris Kimi Räikkönen és a McLaren pilótája, Jenson Button a Q2 áldozatai lettek. Egyikük sem tudott elegendő sebességet kihozni a második szett intermediate abroncsból, ellentétben Vergne-nyel, Massával és Hülkenberggel.

Button, aki az első abroncsok hőmérsékletére panaszkodott, és Räikkönen az első két szektorban jó időt futottak ahhoz, hogy a Q3-ba kerüljenek, de az utolsó szektorban uralkodó rossz körülmények lehetetlenné tették a javulást.

Daniil Kvyat a 13. helyen zárt Adrian Sutlil, Kevin Magnussen és Sergio Perez előtt.

Esteban Gutierrez volt a leggyorsabb azok közül, akik a Q1-ben búcsúztak. Úgy tűnt, a mexikói pilóta a második etapba tud jutni az intermediate abroncsokon, ám az utolsó szektor rosszul sikerült számára, az utolsó kanyarnál még a pályát is elhagyta.

A Caterham pilótája, Kamui Kobayashi Jules Bianchit megelőzve a 18. lett, csapattársa, Marcus Ericcson a 20. helyen végzett Max Chilton előtt.

Pastor Maldonadót ugyan a 22. helyre rangsorolták, de nem vett részt az időmérő edzésen, mert a délelőtti szabadedzés során motorprobléma lépett fel autójában.

A 2014-es szezon negyedik versenye, a Kínai Nagydíj helyi idő szerint vasárnap, 15 órakor veszi kezdetét.