Lewis Hamiltont Rosberg sem tudta megfogni

hamilton

Lewis Hamilton sorozatban negyedik Formula-1-es győzelmét aratta a 2014-es szezonban, miután a Spanyol Nagydíj utolsó köreiben sikeresen védekezett csapatársa, Nico Rosberg ellen.

Az Ezüstnyilak több, mint egy másodperccel voltak gyorsabbak körönként riválisaiknál, így a rajt után kétesélyessé vált a verseny.

Hamilton a pole pozícióból indult és a futam elején tartani tudta első helyezését.

Miközben a világbajnokságban élen álló Rosberg egy alternatív stratégiát próbált megvalósítani csapattársa ellen, három körrel hosszabb első etapot teljesített, mint Hamilton és a Pirelli kemény keverékére váltott, míg brit csapattársa újabb szett közepes keveréket kapott.

A futam során az volt a kérdés, hogy Rosberg néhány másodperces hátránnyal követni tudja-e Hamiltont a lassabb abroncson teljesített etap során.

Hamilton azonban elérhetetlen volt és négy másodperces előnyre tett szert, amikor a 66 körös verseny 43. körében a Mercedes kiszólította őt kerékcserére.

Ugyan a pályára jó pozícióban térhetett vissza, de 23 kört kellett teljesítenie a lassabb abroncson, míg Rosberg a gyorsabb gumit kapta az utolsó kerékcserénél, így jó eséllyel pályázhatott csapattársa megelőzésére.

Rosberg körönként dolgozta le hátrányát, de 0.6 másodpercnél megragadt és végül Hamiltont intették le elsőként, ezzel a brit pilóta a 2012-es Kanadai Nagydíj óta először állhat újra a pontverseny élén.

A domináns Mercedes autók mögött a Red Bull pilótája, Daniel Ricciardo első dobogós helyezését szerezte a harmadik pozíciójával.

A Williams pilótája, Valtteri Bottas tartani tudta először a Mercedesek sebességét, miután kiváló rajtot vett, de Ricciardo az első kerékcserék során megelőzte őt és az utolsó körökben még Sebastian Vettel is elment mellette és végül az ötödik helyen zárt.

A négyszeres világbajnok erős teljesítményt nyújtott, a rajtrács 15. helyéről indulva csak egy pozícióval végzett csapattársa mögött.

A Red Bull legelőször szánta el magát kerékcserére a mezőnyből, Vettel érkezett a boxba és a német pilóta teljesen ki tudta használni a három kiállásos stratégiát, bátor előzéseket mutatott be amikor szükség volt rá.

A hazai versenyét futó Fernando Alonso hasonlóan három kerékcserés stratégiát követett és megelőzte csapattársát Kimi Räikkönent, így a hatodik helyen zárt.

Räikkönen csapattársához képest az idei legjobb teljesítményét nyújtotta, de Alonsót nem tudta feltartóztatni, amikor a spanyol pilóta frissebb gumikon volt a futam vége felé.

Romain Grosjean a Lotus idei első pontjait szerezte a nyolcadik helyen.

A francia-svájci pilóta az ötödik helyről indult és a futam elején tartani tudta sebességét, ám a futam során a gyorsabb autók folyamatosan megelőzték őt.

A Force India párosa, Sergio Perez és Nico Hülkenberg szerezték meg az utolsó pontszerző helyeket, miután megelőzték a szenvedő Jenson Buttont.

A három kerékcserés stratégia nem volt kifizetődő a kilencedik helyről induló Felipe Massa számára, aki végül a 13. lett a két McLaren, Button és Magnussen mögött.

A szezon következő versenyét, a Moncaói Nagydíjat május 25-én rendezik a hercegség utcáin.