Massáé a pole pozíció

massa
Felipe Massa vezetésével meglepetésre a Williams kettős sikert ért el az Osztrák Nagydíj időmérő edzésén.

A brazil pilóta utolsó körével csapattársát, Valtteri Bottast szorította vissza a második helyre az időmérő edzés utolsó másodperceiben és kevesebb, mint egy tizedmásodperces előnnyel pole pozíciót szerzett.

Massa a 2008-as Brazil Nagydíj óta először indulhat Formula-1-es versenyen pole pozícióból, a Williamsszel ez legutóbb négy éve történt meg, amikor Nico Hülkenberg – szintén a Brazil Nagydíjon – az időmérő edzésen a leggyorsabbnak bizonyult.

A világbajnokságban élen álló Nico Rosberg a harmadik lett, miután utolsó körében nem tudott javítani, de miközben lecsúszott az első pozícióról, örülhet, mert riválisa, Lewis Hamilton csak a kilencedik lett.

Hamilton a Q3-ban teljesített első köre az ötödik pozícióra lett volna elég, azonban idejét elvették, mert a nyolcas kanyarnál négy kerékkel elhagyta a pályát. A brit pilóta második kísérletekor a kettes kanyarnál pördült meg, így nem tudott gyors kört teljesíteni, csak a Force Indiát kormányzó Nico Hülkenberget előzte meg, aki a harmadik szakaszban nem gurult pályára.

Fernando Alonso több, mint fél másodperces lemaradással a negyedik lett. Daniel Ricciardo az ötödik helyen zárt a McLaren pilótája, Kevin Magnussen előtt, akit Daniil Kvyat követ.

Kimi Räikkönen volt a leglassabb azok közül, akik a Q3-ban gyors kört teljesítettek, így végül a nyolcadik lett.

Sergio Perez a 11. helyen zárt, miután az utolsó pillanatban szorult ki a Q3-ba továbbjutók közül, kevesebb, mint egy tizedmásodperccel maradt le az időmérő edzés harmadik etapjáról. De a mexikói pilóta a 16. helyről kezdi vasárnap a versenyt, miután öt helyes rajtbüntetést kapott a Kanadai Nagydíjon Felipe Massával történt ütközésért.

Perez korábbi csapattársa, Jenson Button, akit a délelőtti szabadedzésen hátsó fékprobléma hátráltatott, és Sebastian Vettel végeztek Perez mögött.

Pastor Maldonado jobbnak bizonyult csapattársánál, Romain Grosjeannál az idei évben először, a két pilóta közé a 15. helyre Jean-Eric Vergne ékelődött be.

Adrian Sutil volt a leggyorsabb azok közül, akik a Q1-ben búcsúztak, csak négy ezredmásodperccel maradt el Maldonado mögött. Csapattársa, Esteban Gutierrez a 18. lett, őket Jules Bianchi követte a 19. helyen. Kamui Kobayashi beékelődött a két Marussia közé, egy tizedmásodperccel volt gyorsabb, mint Max Chilton. Az utolsó helyen Marcus Ericsson zárt.

Több pilóta köridejét is elvették az időmérő edzés során, mivel a nyolcas kanyar kijáratát túlságosan szélesre vették.

Az Osztrák Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét a Red Bull Ringen.