Rosberg indulhat az első rajtkockából, Hamilton autója elfüstölt

top3

Nico Rosberg idei hatodik pole pozícióját szerezte, míg Lewis Hamilton bajnoki esélyei elfüstölni látszódnak, miután a Magyar Nagydíj időmérő edzésének első etapjában kiesett.

Rosberg zárta az élen az izgalmas harcot Sebastian Vettellel és Valtteri Bottasszal szemben a harmadik etapban, míg a mercedeses pilóta csapattársa, Lewis Hamilton napja korán véget ért.

Hamilton lángoló autóval próbált visszatérni a boxba az első etap során, de egy pályabírói poszt előtt a boxutca bejáratánál megállt.

A brit pilóta kiugrott autójából, amely az edzés hátralévő részében tovább füstölgött, ennek eredményeként Hamilton csak a 21. helyről kezdheti meg a vasárnapi versenyt.

A Q1 nemcsak Hamilton számára volt sokkoló, a ferraris Kimi Räikkönen is búcsúzott.

Hamiltonhoz hasonlóan az első etapban a Lotus pilótájának, Pastor Maldonadónak autója is elromlott, aki az utolsó kanyar előtt állt félre.

A Q1 utolsó továbbjutó pozíciójáért így a Marussia és a Caterham pilótái harcolhattak, végül Jules Bianchi ki tudta ütni a lágyabb keveréken a boxban várakozó Raikkönent. A finn pilóta a 17. pozícióból indul, miután csak keményebb keveréket használt és nem tudott elég gyors időt elérni.

A Q1-hez képest a Q2 viszonylag nyugodtabb volt.

Először úgy tűnt, Daniil Kvyat a Q3-ba jut, de utolsó gyors körében a 12-es kanyarnál megpördült és Nico Hülkenberg javulásának köszönhetően az orosz pilóta a 11. helyen zárta az edzést.

Adrian Sutil a 12. helyen végzett a Sauberrel, míg Sergio Perez csak egyszer ment ki a pályára hidraulikus probléma miatt és végül a 13. helyen végzett. Esteban Gutierrez, Romain Grosjean és Bianchi lett még a Q2 áldozata.

A megjósolt eső a Q3 elejére megérkezett és minden pilóta lágyabb keveréken indult, a sort Rosberg vezette.

Az első kanyarnál azonban a német pilóta elvétette a féktávot és az erősödő eső miatt egyenesen továbbhajtott a bukótérbe. A mögötte érkező Kevin Magnussen hasonló hibát vétett, de ő már a gumifalat nem tudta elkerülni. A dán pilótát Jenson Button követte, aki szintén szélesen vette az egyes kanyart, de a balesetet el tudta kerülni. Az edzést néhány percre megállították, Magnussen McLarenjének műszaki mentése idejére.

Amint az edzés folytatódott, a pilóták a lágyabb keveréken köröztek, mivel a rövid zápor odébbállt. Rosberg futotta az első gyors kört, de hamarosan jobb eredményt ért el nála Daniel Ricciardo és Valtteri Bottas.

Vettel 1:23.415-ös idővel az élre állt – nyolc tizedmásodperccel megelőzve Bottast -, majd Rosberg 1:23.236-os idővel szerezte meg az első pozíciót. Bottas a második helyre került.

Vettel az utolsó körben még javítani tudott, rövid ideig az első helyen zárt, de honfitársa, Rosberg válaszolt egy 0.486 másodperccel jobb idővel, amelynek köszönhetően idei hatodik pole pozícióját szerezte. Bottas a harmadik helyen végzett Ricciardo és Fernando Alonso előtt.

Felipe Massa a hatodik lett a Williamsszel Jenson Button és a Toro Rosso pilótája, Jean-Eric Vergne előtt.

Hüllkenberg a kilencedik helyen zárt, míg Magnussen gyors kör nélkül a tizedik lett.

A Magyar Nagydíj, az idei szezon tizenegyedik versenye, vasárnap, 14 órakor veszi kezdetét a Hungaroringen.