Rosberg volt a leggyorsabb a harmadik szabadedzésen

Nico Rosberg vezetésével a Mercedes az élen zárta az Ausztrál Nagydíj utolsó szabadedzését. A német pilóta 1:29.375-ös legjobb idejét lágy keveréken érte el és több, mint egy másodperccel megelőzte a második helyen végző Jenson Buttont.

Miután a pénteki második szabadedzésen az első két helyen végeztek a Mercedes gyorsan felvette a sebességet, amint a pályát megnyitották. Lewis Hamilton és Rosberg kényelmesen állt az élen a közepes keveréken teljesített köröket követően.

Amikor a mezőny a lágyabb keverékre váltott az Ezüstnyilak továbbra is érintetlenek maradtak. De csak Rosberg tudott javulni, Hamilton szélesen vette a kilences kanyart, miután egyéni legjobb első szektorát megfutotta.

Rosberg végül 1.391 másodperccel előzte meg legközelebbi riválisát, a McLaren pilótáját Jenson Button. Fernando Alonso a Ferrarival a harmadik lett, miután a lágy keveréken javulni tudott, de csak 0.043 másodperccel előzte meg a gyors körét közepes keveréken futó Hamiltont. A spanyol pilóta új csapattársa, Kimi Räikkönen három tizedmásodperccel és négy helyezéssel maradt el Alonso mögött, a hetedik lett, miután az edzés elején a rádióval volt problémája.

Daniel Ricciardo a Red Bullt az élen állókhoz közel tartotta, a Force Indiát kormányzó Nico Hülkenberget megelőzve az ötödik lett. A világbajnok csapat még mindig problémával küzd, Sebastian Vettel nem tudott megfelelő beállítást találni a motorelektronikához és a 12. helyen zárt.

Kevin Magnussen, csapattársához hasonlóan, többször elhagyta a pályát és végül a nyolcadik lett, a Force India pilótája, Sergio Perez és a williamses Felipe Massa fért még be az első tízbe.

A Sauber és a Lotus, valamint a Williams pilótája, Valtteri Bottas számára nehéz volt az utolsó szabadedzés.

A Saubernél Adrian Sutil a Sauber kezelhetőségére panaszkodott, míg csapattársa, Esteban Gutierrez öt helyes rajtbüntetésre számíthat sebességváltó csere miatt.

A Lotus csak 19 kört tudott teljesíteni; Grosjean négyszer ért körbe motorprobléma miatt, míg Pastor Maldonado megállt a pályán és több, mint öt másodperces hátrányba került az első helyezetthez képest.

Bottas hasonló problémával küzdött, mint Gutierrez, a szerelők autójában is sebességváltót cserélnek az időmérő edzés előtt.

Az Ausztrál Nagydíj időmérő edzése helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét.