Rosberg volt a leggyorsabb az első szabadedzésen

Nico Rosberg vezetésével a Mercedes kettős sikert ért el a Brazil Nagydíj esőben megrendezett első szabadedzésén.

Sebastian Vettel az utolsó percekben tudta megszerezni a harmadik helyet a McLaren pilótája, Jenson Button, a ferraris Fernando Alonso és csapattársa, Mark Webber előtt.

A Red Bull párosa az edzés nagy részét a garázsban töltötték, vagy egy körös adatgyűjtést végeztek, de az utolsó 20 percben mindkét pilóta időeredménye javult.

Az időjárás nagymértékben befolyásolta az edzést, az első fél órában volt a legoptimálisabb a pálya, majd az eső visszatért és az időeredmények romlottak.

Rosberg korán 1:24.781-es időt ért el, amely megdönthetetlennek bizonyult a másfél órás gyakorlás során. Hamilton néhány pillanattal később a második helyre került, csapattársától négy tizedmásodperccel maradt el.

Mindkét pilóta hibázott azonban leggyorsabb körében: Rosberg a Senna S kanyarba ment mélyen első gyors köre után, majd Hamilton elsőként pördült meg az edzés során, a Descida do Lagóban csúszott meg a Mercedes hátulja.

Button is legjobb idejét az edzés elején érte el, Alonso a negyedik helyet háromnegyed óra elteltével szerezte meg, amikor az eső kezdett ráeredni.

A Red Bull ekkor még nem futott gyors kört, Webber a garázsban pihent, Vettel adatgyűjtő köröket teljesített a kemény keveréken.

Ekkor a köridők két másodperccel voltak lassabbak, mint az edzés elején, de 20 perccel a gyakorlás leintése előtt újra folytatódhatott a munka, ekkor az eső kezdett enyhülni.

Vettel és Webber is kimerészkedett a pályára: az ausztrál pilóta második gyors körében az ötödik helyet szerezte meg, de egy hellyel hátrébb csúszott, amikor Vettel 10 perccel a leintés előtt a harmadik helyre került.

A McLarentől távozó Sergio Perez a hetedik lett, megelőzve a Toro Rosso 2014-es pilótáját, Daniil Kvyatot, aki Daniel Ricciardót helyettesítette az első szabadedzésen.

Az orosz versenyzőt Heikki Kovalainen és Nico Hülkenberg követte a kilencedik és 10. helyen.

Felipe Massa az első szabadedzést a 11. helyen zárta Esteban Gutierrez és Romain Grosjean előtt.

Az időjárási körülmények miatt egyik csapat sem tudta kipróbálni a Pirelli 2014-es slick abroncsait.

A Brazil Nagydíj második szabadedzése helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.