Rosbergé a pole pozíció Monacóban

rosberg
Nico Rosbeg sorozatban második pole pozícióját szerezte a Monacói Nagydíjra, annak ellenére, hogy utolsó gyors körében elhagyta a pályát.

A német pilóta volt a gyorsabb Mercedes versenyző a Q3 első köreiben, Lewis Hamiltonnál 0.059 másodperccel bizonyult jobbnak. Rosberg az utolsó gyors körében hibázott és a Mirabeau-nál található menekülési utat is igénybe kellett vennie.

Hamilton, aki a pályán Rosberg mögött haladt, lassú volt a középső szektorban a sárga zászló miatt és ezért már nem tudott Rosberg elé kerülni.

Daniel Ricciardo folytatta erős hétvégéjét, csapattársánál, Sebastian Vettelnél ismét jobban szerepelt és előtte, a harmadik helyen zárt. A ferraris Fernando Alonso és Kimi Räikkönen a rajtrács harmadik sorát foglalhatja el.

Jean-Eric Vergne a hetedik lett, miután sikerült a Kevin Magnussennel folytatott harcát megnyernie.

A Toro Rosso másik pilótája, Daniil Kvyat a Q1-ben túlélve egy balesetet a Q3-ba jutott és a kilencedik helyen zárt, Sergio Perez előtt.

A 2009-es Monacói Nagydíjat megnyerő Jenson Button volt a Q2 legnagyobb áldozata, a 12. helyen végzett a Force India pilótája, Nico Hülkenberg mögött.

A Williams pilótája, Valtteri Bottas a 13. helyen zárt, Romain Grosjean és Pastor Maldonado követte a finn versenyzőt.

Felipe Massa a 16. lett, miután nem tudott részt venni a Q2-ben.

A Williams pilótájának a Q1 végén a Caterhamot irányító Marcus Ericsson csúszott neki a Mirabeau-nál. A svéd pilóta autójának hátulja a féktávon megcsúszott és Massának csapódott, aki lehúzódott a Caterham pilótája elől.

Mindkét autó orral a gumifalba állt és egyikük sem tudott visszatérni a boxba, habár Massa visszakapta autóját, de nem tudott kimenni a pályára. Az edzés után a versenybírák még kivizsgálják az esetet.

A baleset miatt a Q1 végén már senki nem tudott javítani, a kiesők között a Sauber két pilótája, Esteban Gutierrez és Adrian Sutil zárt a 17. és 18. helyen.

A Marussia párosa, Jules Bianchi és Max Chilton a 10. rajtsorból indulhatnak, míg a mezőny végéről a holnapi versenynek Kamui Kobayashi és Marcus Ericsson vág neki.

A versenybírák a Q1-ből több feltartást is vizsgálnak, az egyikben Perez és Gutierrez, a másikban Maldonado és Kvyat az érintett.

A Monacói Nagydíj vasárnap, helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.