Vettel indulhat a pole pozícióból

vettel

Sebastian Vettel szerezte meg a pole pozíciót a Montreálban zajló Kanadai Nagydíjon, mögötte Lewis Hamilton lett a második, míg a sötét ló, Valtteri Bottas lett a harmadik.

A teljes időmérőt az eső uralta, s ez meghatározta a körülményeket. Az időmérő edzés Q1-es szakaszát Sebastian Vettel nyerte, 1:22:318-as idővel, a kiesők pedig: Di Resta, Pic, Grosjean, Bianchi, Chilton, van der Garde.

A kvafilikáció második szakaszában Felipe Massa ismét összetörte a Ferrariját. A brazil az előző hétvégén Moncaóban szombaton az időmérésen, majd vasárnap a versenyen is összetörte autóját. Massa nem sérült meg, autója azonban igen, így nem folytathatta. A versenymérnökének annyit mondott : „ Ez hihetetlen.” Rob Smedly erre ehhez csak ennyit fűzött hozzá: OK! Piros zászlóval félbe is szakították az edzést, amikor két perc sem volt hátra a második részből, így egy boxutcában zajló rajtnak lehettünk szemtanúi, ugyanis mindenki javítani akart. A nagy vesztese ennek Jenson Button lett, aki annyi helyet hagyott maga előtt, hogy fel sem ért a leintés előtt, így nem kezdhette el a gyors körét.

A kvalifikáció második etapjában Lewis Hamilton volt a leggyorsabb. Q2 kiesők: Hülkenberg, Perez, Maldonado, Button, Gutierrez, Massa.

A Q3-ban szinte mind a bejutott 10 pilóta egyszerre hajtott ki, hiszen lógott az eső lába.  Az első percekben futott mért körök döntőnek bizonyultak, hiszen az edzés végére a harmadik szektorban már ismét esni kezdett, így a pilóták rendre rontottak a pálya ezen részén.

Vettel jól jött ki az összecsapásból, hisz megszerezte az első rajthelyet, míg a legnagyobb riválisai csak a hatodik, illetve kilencedik pozícióból rajtolnak.

Valtteri Bottas élete legjobb kvalifikációs eredményt érte el, amivel a nap meglepetését okozta.