Vettel nyerte a szezonzáró futamot

Sebastian Vettel a 2013-as szezont futamgyőzelemmel zárta, távozó csapattársa, Mark Webber a sporttól második hellyel búcsúzott.

Fernando Alonso a Red Bull mögött a Ferrarit dobogós helyezéssel ajándékozta meg azon a versenyen, amelyen az eső folyamatos veszélyt jelentett, de végül csak csepergett.

Nem volt ez a győzelem sima Vettel számára, akinek előznie kellett és a kerékcsere során felmerült probléma után koncentráltnak kellett maradnia.

Az első pozíciót a német pilóta a rajtnál elveszítette, Rosberg és Alonso is jobban rajtolt a négyszeres világbajnoknál. Rosberg a Senna S-ből elsőként jött ki, de Alonsónak nem maradt helye és ezért harmadik pozícióját elveszítette a Mercedes pilótájával, Lewis Hamiltonnal szemben.

Mindkét Mercedest aoznban megelőzték az első kör végén, Vettel könnyedén visszavette az első helyet Rosbergtől, míg Alonso Hamiltont előzte meg.

Webber, aki az első körben Felipe Massával harcolt, gyorsan követte Alonsót és megelőzte Hamiltont, majd mindketten Rosberget utasították maguk mögé.

Alonso ezt követően Webberrel harcolt és a 13. körig tartotta második helyét. Az ausztrál pilóta végül megelőzte spanyol riválisát, majd Alonso ismét Webber elé került, amikor a Red Bull pilótájának az első kerékcserénél a jobb hátsó abronccsal akadtak problémái. Webbernek azonban csak két körre volt ahhoz szüksége, hogy utolérje és visszaelőzze a Ferrarit.

Bár Webber csökkentette hátrányát Vettellel szemben, de a világbajnok mindig reagálni tudott.

Vettel nagy előnye akkor olvadt el, amikor mindkét Red Bull azonos körben cserélt kereket – azonban a szerelők Webber és nem Vettel érkezésére készültek.

A német pilóta előnye hat másodpercre olvadt és úgy tűnt, az első helyért harc folyhat, amikor az eső elkezdett cseperegni és Webber, valamint Alonso kezdett felzárkózni Vettelre.

Végül az eső nem erősödött fel az utolsó körökre és Vettel beállítva Michael Schumacher egy szezonban elért 13 futamgyőzelmét.

Rosberg a futam során folyamatosan esett vissza a mezőnybe, Hamilton és Massa a negyedik helyért harcoltak, míg mindkét pilótának problémái nem akadtak.

Massa áthajtásos büntetést kapott azért, mert átlépte a boxbejáratát jelző fehér vonalat, miközben a pályán tartózkodott, míg Hamilton Valtteri Bottassszal ütközött a Descida do Lagónál.

Míg Bottas kiesett, Hamilton defektet kapott és áthajtásos büntetéssel sújtották az ütközésért.

Ezek a drámák a McLaren malmára hajtották a vizet a fájdalmas 2013-as szezon végén, Jenson Button és Sergio Perez a 14. és 19. helyről felzárkózva a negyedik és hatodik helyen zártak, köszönhetően az autó kiváló versenysebességének. A páros közé Nico Rosberg ékelődött be.

Massa és Hamilton a hetedik és kilencedik helyen végzett, közöttük Nico Hülkenberg zárt.

Daniel Ricciardo a Toro Rossótól pontszerzéssel búcsúzott, visszaverve Paul di Resta, Esteban Gutierrez és Adrian Sutil támadását.

A Lotus ígéretes szezonja rossz véget ért. Romain Grosjean két körig jutott, majd motorja meghibásodott, a nyolcadik helyről adta fel a versenyt. Heikki Kovalainennek ismét nem sikerült a pontszerzés, a 14. helyen végzett, miután az első körben a 18. helyen állt.

A Marussiának először sikerült legyőznie a Caterhamet a konstruktőri bajnokságban és a tizedik helyen végeztek. A Caterham pilótái gyorsabbak voltak Interlagosban, mint a Marussia versenyzői, de Giedo van der Garde áthajtásos büntetést kapott a kék zászló figyelmen kívül hagyásáért, míg Charles Pic autóján a felfüggesztés tört el.

A 2013-as Formula-1-es szezon lezárult. A csapatok számára néhány hét pihenés következik, majd intenzív munkával kezdenek készülni a 2014-es szezonra. A pályán január végén kezdődhet el a munka a szezon előtti tesztekkel.