Webber volt a leggyorsabb a szezon utolsó szabadedzésén

Mark Webber zárta az élen a 2013-as szezon esőáztatta utolsó szabadedzését a várhatóan esős időmérő edzés előtt Brazíliában.

A Red Bull ausztrál pilótája utolsó Formula-1-es versenyhétvégéjén 1:27.891-es eredménnyel zárta a harmadik szabadedzést akkor, amikor a körülmények kevésbé voltak rosszak.

A Lotus pilótája, Romain Grosjean végzett a második helyen csapattársa, Heikki Kovalainen előtt. Valtteri Bottas a negyedik leggyorsabb volt a Williamsszel, őt a sauberes Nico Hülkenberg követte.

A világbajnok Sebastian Vettel a 17. helyen zárt, míg a Ferrari két pilótája, valamint Jenson Button és Nico Rosberg nem futottak gyors kört.

Az edzés első 35 percében egyedül a Saubert kormányzó Esteban Gutierrez futott gyors kört, a mezőny többi tagja visszatért a boxba az installációs körök után.

Az eső jobban rákezdett az edzés folyamán és a pályán folyó munka több percig állt, majd 25 perccel a leintés előtt néhány autó újra kimerészkedett az aszfaltcsíkra.

Vettel állt az élre első gyors köre után, amelyre az edzés 40. percéig kellett várni.

Gutierrez néhány pillanattal később visszavette az első helyet, majd Hamilton állította fel a szintidőt, ő volt az első pilóta, aki 1:29-es időt tudott autózni, köszönhetően annak, hogy a körülmények minden körben javultak.

Webber 12 perccel az edzés vége előtt intermediate abroncsokra váltott, miután csapattársa, Vettel kiszállt autójából és befejezte a délelőtti gyakorlást. Az ausztrál pilóta azonnal az élre állt, 1.5 másodperccel bizonyult gyorsabbnak Hamiltonnál.

Webber próbálkozása után minden pilóta feltette az intermediate abroncsokat, de senki nem tudta megjavítani a Red Bull pilótájának idejét.

A rossz időjárási körülmények ellenére az edzés balesetmentes volt, bár néhányan elhagyták a pályát, de baleset nem történt.

A Brazil Nagydíj – a 2013-as szezon utolsó – időmérő edzése helyi idő szerint 14 órakor veszi kezdetét.